Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

KONKURS – wygraj Metro 2033 z kalendarzami na rok 2016! (rozwiązany)

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że wiecie, czym jest “Uniwersum Metro 2033”. Z pewnością ucieszy więc Was fakt, że Dmitry Glukhovsky napisał kolejną książkę – “Metro 2035”, a my mamy dla Was trzy egzemplarze wraz z kalendarzami! Aby zdobyć jeden z takich zestawów, musicie poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe i mieć trochę szczęścia.

Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała. Całe miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, zamarła komunikacja. Radio milczy na wszystkich częstotliwościach. W Moskwie przeżyli tylko ci, którzy przy wtórze syren alarmowych zdążyli dobiec do bram metra. Tam, na głębokości dziesiątek metrów, na stacjach i w tunelach, ludzie próbują przeczekać koniec cywilizacji. W miejsce utraconego ogromnego świata stworzyli swój własny ułomny światek. Czepiają się życia i ani myślą się poddać. Pewnie marzą o powrocie na powierzchnię – kiedyś, kiedy obniży się poziom radiacji. I nie tracą nadziei na odnalezienie innych ocalałych…

Nasze pytanie do Was. “Dmitry Glukhovsky” to tradycyjny zapis nazwiska autora (który naprawdę nazywa się Дмитрий Алексеевич Глуховский) w krajach anglosaskich. Inaczej jednak wyglądałaby transkrypcja na język polski… Jak zapisalibyśmy imię i nazwisko Glukhovsky’ego po polsku?

Na odpowiedzi czekamy do 2 stycznia 2016 roku, wysyłajcie je na adres konkurs@kawerna.pl – w temacie wpisując DMITRY.

Do wygrania są trzy egzemplarze książki Metro 2035 wraz z kalendarzami!

Wyniki zostaną podane do 2 tygodni po zakończeniu konkursu, za każde pytanie wyprzedzające wyślemy do Was Jar Jar Binska!

metr2035kalendarz

metro2035okladka

AKTUALIZACJA! KALENDARZE Z KSIĄZKAMI WĘDRUJĄ DO:

Dominika M

Bartłomieja B

Sylwii Sz.

Zwycięzcy otrzymali informację drogą mailową.