Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

Konkurs – wygraj Podwójne życie Pat! (rozwiązany)

“Podwójne życie Pat” autorstwa Jo Walton została nagrodzona prestiżowymi nagrodami Hugo oraz Nebula, poleca ją także sama Ursula K. Le Guin. My mamy dla Was aż pięć egzemplarzy tej powieści!

Jedna kobieta. Dwa światy. Dwie historie Jest rok 2015, a Patricia Cowan dożyła sędziwego wieku. “Dziś zdezorientowana” – głosi napis na karcie pacjenta na jej łóżku. Patricia nie wie, który jest rok, nie pamięta o ważnych wydarzeniach z życia swoich dzieci. Za to pamięta o tym, co wydaje się niemożliwe. Pamięta, że wyszła za Marka i miała czworo dzieci – ale pamięta też, że nie wyszła za Marka i wychowała troje dzieci z Bee. Była gospodynią domową, która wyzwoliła się z okropnego małżeństwa, czy odnoszącą sukcesy autorką przewodników, mieszkającą w Wielkiej Brytanii i Włoszech? A księżyc, który widzi przez okno: czy znajduje się na nim poczciwa stacja badawcza, czy też posterunek wojskowy najeżony pociskami atomowymi?

Książka Jo Walton zaczyna się spokojnie, a potem nagle porywa czytelnika w szaloną podróż, wiodącą przez podwójny krajobraz i kończącą się czymś w rodzaju „Wyboru Zofii” do entej potęgi. Ta droga zapiera dech w piersiach. Ursula K. Le Guin

 

Aby zdobyć jeden z nich, musicie polubić profil Kawerny na Facebooku oraz poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Podajcie przykład innego utworu (książki, filmu etc.), w którym mamy do czynienia z jakąś wariacją na temat podwójnego życia.

Odpowiedzi nadsyłajcie do 14 października 2015 roku na adres konkurs@kawerna.pl – w temacie maila wpisując PAT. W treści maila podawajcie też adres do wysyłki wraz z telefonem.

Do wygrania jest pięć egzemplarzy!

 

Aktualizacja, książki wędrują do:

Agnieszka D.

Aneta B.

Joanna M.

Piotr T.

Jarosław K.

Zwycięzcy otrzymali maila zwrotnego 😉