Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

Konkurs – wygraj zbiór opowiadań Rybak znad Morza Wewnętrznego Ursuli K. Le Guin (rozwiązany)

Mamy dla Was Trzy egzemplarze zbióru opowiadań “Rybak znad Morza Wewnętrznego” Ursuli K. Le Guin.

Zbiór „Rybak znad Morza Wewnętrznego” jest doskonałym uzupełnieniem dwóch poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin, jednej z najlepszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy. W skład zbioru wchodzą: „Wszystkie strony świata”, „Rybak znad Morza Wewnętrznego”, „Cztery drogi ku przebaczeniu”, „Urodziny Świata”, „Opowiadanie Świata”.

Autorka ponownie odwiedza stworzony przez siebie wszechświat Ekumeny oraz świat Ziemiomorza, ale nie tylko. Zbiór „Rybak znad Morza Wewnętrznego” ukazuje się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawartych w nim opowiadań rozciąga się od codzienności po krańce doświadczenia, gdzie kwantowe niepewności przestrzeni i czasu znajdują rozwiązanie jedynie w głębi ludzkiego serca. Zbiór zaskakuje różnorodnością i siłą wyrazu, świadczącą zarówno o mistrzostwie wybitnej pisarki, znajdującej się u szczytu możliwości twórczych, jak i o humanizmie dojrzałej artystki, która stawia czoło światu, nie utraciwszy nic ze swojego daru zachwycania się nim i zdumiewania.

Dowcipne, satyryczne i zabawne (…), jej opowiadania zawsze traktują o ludziach, a nie o technice, i to ta perspektywa oraz znakomita proza autorki nadają temu zbiorowi tak wielką klasę i wartość.
„Publishers Weekly”

Elegancka pisarka, z wprawą operująca poezją języka.
„Philadelphia Inquirer”

Przez wiele lat czytałam tylko fantastykę naukową autorstwa Ursuli K. Le Guin. Teraz już nie czytam fantastyki naukowej, ale na pewno nie przegapiłabym żadnej książki Le Guin. Wyszła poza granice tego gatunku i stała się tym, co było jej pisane: naszą wróżką, naszą wizjonerką, pisarką o nieograniczonych możliwościach tematycznych i sile wyrazu (…) Ta kobieta potrafi wszystko! Niech jeszcze długo kontynuuje swoje dzieło.
Carolyn Kitzer

Proza Ursuli Le Guin tchnie inteligencją i światłem. Autorka potrafi wynieść beletrystykę do poziomu poezji i ścisnąć ją do gęstości alegorii.
Jonathan Lethem

Przygotowaliśmy dla Was trzy egzemplarze najnowszej książki Ursuli K. Le Guin zatytułowanej “Rybak znad Morza Wewnętrznego”. Aby zdobyć jeden z nich, musicie poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe brzmi: Jak brzmi data urodzin Ursuli K. Le Guin?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 24 grudnia 2016 roku pod adresem konkurs@kawerna.pl – w temacie maila wpisujcie URSULA.

Trzy osoby zostaną wybrane.

 

Egzemplarze trafią do:

Natalii Ś., Piotra R., Jarosława G.

Zwycięzcy otrzymali maile.