Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

KONKURS z wydawnictwem REBIS (rozwiązany)

Mamy dla Was trzy przygotowane przez wydawnictwo Rebis zestawy, w skład każdego z nich wchodzą ksiązki: “Kull: Banita z Atlantydy”, “Salomon Kane. Okrutne przygody” oraz “Conan i pradawni bogowie” Roberta E. Howarda.

Aby zdobyć taki pakiet, musicie tylko odpowiedzieć poprawnie na pytanie konkursowe i mieć trochę szczęścia. Odpowiedzi nadsyłajcie na adres konkurs@kawerna.pl – w temacie wpisując CONAN – czekamy na nie do 31 grudnia 2015.

A pytanie brzmi: Jakich dwóch aktorów wcieliło się w postać Conana z Cymerii w filmach pełnometrażowych (z 1982 oraz z 2011 roku)?

Wyniki zostaną podane do 2 tygodni od zakończenia konkursu. Za każde pytanie o wyniki wyślemy do Was trolla z maczugą! 😉

Kim był Conan? Według książek Howarda, Conan miał żyć około 10 000 lat temu w owianej mgłami tajemnicy erze hyboryjskiej. Urodził się w Cymerii, górzystej krainie zamieszkiwanej przez plemiona barbarzyńców. Cymeryjczycy byli potomkami starożytnych Atlantydów. Jednak po zniszczeniu jej wspaniałej cywilizacji przez kataklizm, ocaleli Atlantydzi nie zdołali odbudować cywilizacji i cofnęli się cywilizacyjnie do epoki kamiennej. Ród Conana także wywodził się od Atlantydów. Jego dziadek początkowo zamieszkiwał w plemieniu na południu Cymerii, jednak uciekł w obawie przed rodową zemstą i osiedlił się w plemieniu na północy. Miejscem narodzin Conana było pole bitwy, podczas walki plemienia z hordą najeźdźców z Vanaheimu.

 

AKTUALIZACJA: pakiety wędruj do

IZABELI B.

JAREK S.

MARIA N.

GRATULUJEMY, ZWYCIĘZCY OTRZYMALI MAILE.