Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Alcatraz kontra Bibliotekarze Sandersona już w przyszłym roku!

W lutym przyszłego roku znajdziecie na półkach księgarń „Piasek Raszida” – pierwszy tom serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” autorstwa Brandona Sandersona.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa IUVI, a jej oficjalny opis znajdziecie poniżej:

Co to w ogóle za pomysł na książkę?
Bohater z wyjątkowym talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu?
Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku?
Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy?
Tak, to jest świetny pomysł na książkę!
Alcatraz Smedry, wychowywany przez rodziców zastępczych, nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje przesyłkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Zostaje on jednak niemal natychmiast skradziony przez tajemniczą organizację Bibliotekarzy. To wywołuje łańcuch wydarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy bojowników sprzeciwiających się Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom przejąć pełną władzę nad światem. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talentem do bycia wyjątkową ofiarą losu…

W skład cyklu „Alcatraz Versus…” wchodzą następujące powieści: „Alcatraz Versus the Evil Librarians” (2007), „Alcatraz Versus the Scrivener’s Bones” (2008), „Alcatraz Versus the Knights of Crystallia” (2009), „Alcatraz Versus the Shattered Lens „(2010) oraz „Alcatraz Versus the Dark Talent” (2016).

Alcatraz Versus the Evil Librarians okładka

Źródło: Facebook Wydawnictwo IUVI