Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Ally Condie – Dobrani Fragment!

Urzekający romans rozgrywający się w idealnym z pozoru świecie przyszłości, gdzie każdy wybór jest z góry przewidziany, gdzie nawet miłość jest pod kontrolą.

 

Pierwszy tom nowej serii dla fanów Zmierzchu i Igrzysk śmierci.

 

Premiera książki: 8 marca

 

Cassia zawsze była przekonana, że Społeczeństwo wybiera dla niej to, co najlepsze: co powinna czytać, co oglądać, w co wierzyć. A nawet kogo powinna pokochać, gdzie pracować i kiedy umrzeć. Kiedy więc podczas uroczystości Doboru na ekranie pojawia się twarz Xandera, Cassia nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie jest jej idealny partner… do chwili gdy następnego dnia w miejsce Xandera na ekranie wyświetla się przez moment twarz Ky’a Markhama.

Społeczeństwo mówi jej, że to drobna usterka, odosobniony przypadek, i że powinna się skupić na szczęśliwym życiu, które przyjdzie jej wieść z Xanderem. Lecz Cassia nie może przestać myśleć o Ky’u, a gdy oboje powoli zakochują się w sobie, zaczyna powątpiewać w nieomylność Społeczeństwa i staje przed trudną decyzją: musi wybrać pomiędzy Xanderem i Ky’em, pomiędzy życiem, jakie do tej pory znała, a drogą, którą nikt dotąd nie ośmielił się pójść.

Napisali o książce

Pasjonującą, pogmatwaną i antyutopijną fabułę Condie doskonale uzupełniają intrygujące postacie i świetny styl.

„Publishers Weekly”

„Dobrani” to wciągająca antyutopijna historia miłosna, napisana z prawdziwie poetycką ekspresją. Wreszcie pojawił się nowy wspaniały świat, który uznają za swój zarówno czytelnicy „Zmierzchu”, jak i „Igrzysk śmierci”.

Kami Garcia i Margaret Stohl, autorki „Pięknych istot”

Wciąga bez reszty! „Dobrani” to lektura obowiązkowa.

Melissa Marr, autorka „Królowej lata”

Ta futurystyczna baśń o miłości i wolnej woli zadaje pytanie: Czy może istnieć wolność bez wyboru? Opowieść o drodze Casii od akceptacji do buntu wciąga i sprawia, że nie możemy doczekać się dalszego ciągu.

Cassandra Clare, autorka trylogii  „Diabelskie maszyny” i serii „Dary anioła”.

Ally Condie ukończyła Uniwersytet Birgham Young, gdzie specjalizowała się w nauczaniu języka angielskiego. Przez jakiś czas pracowała w szkole średniej w stanie Nowy Jork i Utah. Mieszka z mężem i trzema synami w pobliżu Salt Lake City w Utah.

O książce: www.matched-book.com
 

 

Tytuł oryginału:  Matched
Przełożył Janusz Ochab
ISBN: 978-83-7648-640-6
Data wydania: 08.03.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 352
Oprawa: miękka
Cena detaliczna: 32,00 zł