Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Angele Dei – premiera już jutro!

„Angele Dei” Dariusza Domagalskiego to najnowsza propozycja w serii „Horyzonty zdarzeń”. Już jutro powieść trafi do księgarń!

Powieść rozgrywa się w czasach biblijnych, w okresie wypraw krzyżowych i współcześnie, bohaterami jest troje ludzi, których losy wiąże wspólna tajemnica.

W Niebiosach szykuje się wojna. Po buncie Samaela, który nie mógł się pogodzić z wywyższeniem przez Boga ludzi i został strącony w piekielną otchłań, kolejni aniołowie podważają odwieczny ład. Zazdrośni o bożą miłość planują zagładę ludzkości.

Podczas najazdu wojsk Nabuchodonozora na Królestwo Judy ze świątyni jerozolimskiej zostaje wywieziony tajemniczy artefakt, którym zbuntowane anioły chciały się posłużyć, by zerwać przymierze ludzi z Bogiem. Buntownicy rozpoczynają poszukiwania, ślad jednak rozwiewa się jak dym…

Angele Dei

O autorze:

Dariusz Domagalski (ur. 1972) jest pisarzem, felietonistą i scenarzystą komiksów. Debiutował w 2006 roku w czasopiśmie „Science Fiction, Fantasy i Horror”, w roku 2009 zaczął wydawać cykl powieściowy z okresu wielkiej wojny z zakonem krzyżackim, łączący elementy powieści historycznej i fantasy. Na koncie ma ponadto klasyczne powieści historyczne „Vlad Dracula” i „Piraci Północy: Bractwo”, powieść science fiction „Silentium Universi” i kryminał „Cherem”. Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się jego książka „Osobliwość”.

Źródło: informacja prasowa