Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Angus Watson gościem Pyrkonu

Organizatorzy Pyrkonu oświadczyli, że kolejnym gościem nadchodzącego wydarzenia będzie Angus Watson, autor trylogii „Czas żelaza” oraz „Na Zachód od Zachodu”, który zasili zespół Bloku Literackiego.

Notka o autorze:

Skończywszy Geografię na Uniwersytecie w Bristolu, Angus Watson spędził drugą dekadę swojego życia, podróżując po Azji, mieszkając w Sydney i Londynie, pracując jako operator wózka widłowego i bankier inwestycyjny.

Mając trzydzieści kilka lat, zaczął pracować jako pisarz freelancer, głównie dla brytyjskich gazet o zasięgu krajowym. Pisał artykuły o poszukiwaniu Wielkiej Stopy w USA dla The Telegraph, nurkował oglądać wraki niemieckiej floty z czasów I Wojny Światowej w Scapa Flow, by napisać o tym dla “Financial Times” i pływał z lwami morskimi na Galapagos na potrzeby artykułu dla “The Times”.
Kiedy był bliżej czterdziestki, internet zaczął wypierać gazety, które w rezultacie nie mogły już pozwolić sobie na płacenie Angusowi za robienie ciekawych rzeczy, więc Watson poświęcił się swojemu marzeniu życia – powieściopisarstwu.

Pierwszą trylogią fantastyczną napisaną przez Angusa był “Czas Żelaza” wydany w roku 2014 i 2015. To epicka historia rozgrywająca się u schyłku brytyjskiej Epoki Żelaza, w której Watson na swój sposób opowiada historię inwazji Juliusza Cezara na Brytanię z brytyjskiego punktu widzenia. Pierwsza powieść została nominowana do nagrody Morningstar Award, a wszystkie książki autora zyskały szerokie uznanie krytyków jako zawierające dawkę czarnego humoru i wspaniałe postacie.

Na pomysł trylogii “Na Zachód od Zachodu”, opowiadającej historię Wikingów i Indian, Angus wpadł podczas podróży przez Amerykę Północną, podczas której mógł podziwiać jej wspaniałe krajobrazy i spędzał czas, zastanawiając się, co się tam działo przed inwazją Europejczyków. Pierwsza część, “Umrzesz kiedy umrzesz”, ukazała się w roku 2017. “Ziemi tej nie opuścisz” wydana została we wrześniu 2018, a na część trzecią, “Gdzie bogowie boją się iść”, poczekamy do grudnia 2019.

Angus jest mężem Nicoli. Mają dwóch synów, Charliego i Otty’ego, oraz dwa koty, Jasmine i Napę. Jest zapalonym fotografem i graczem w gry wideo, ale większość wolnego czasu spędza teraz na zabawie z dwoma małymi chłopcami. Całą rodziną przenieśli się do Nowego Jorku ze względu na pracę Nicoli.

Książki Angusa wydawane są przez wydawnictwa Orbit w Wielkiej Brytanii, Hachette w USA oraz Fabryka Słów w Polsce.
Angusa można znaleźć na Twitterze pod nickiem @GusWatson, na Instagramie jako angus_watson_novelist oraz na portalu flikr pod nickiem angusw01 . Adres jego strony internetowej to: www.guswatson.com

Źródło: Pyrkon