Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Assassin’s Creed Black Flag – będzie powieść?

Czwarta część popularnej serii „Assassin’s Creed”, co już powoli staje się standardem, doczeka się nie tylko powieści, ale również oficjalnego poradnika, który odkryje przed graczami wszelkie tajemnice skrywane przez produkcję.

Za powieść odpowiedzialny będzie nie kto inny tylko Oliver Bowden, który był autorem również poprzednich pozycji. W Wielkiej Brytanii książkę wyda 7 listopada Penguin Books, zaś w Stanach Zjednoczonych wydawnictwo Ace, ale już z pewnym poślizgiem, bo dopiero 26 wspomnianego miesiąca. W Polsce z dużym prawdopodobieństwem powieść trafi na księgarskie półki za sprawą Insignis.

Artbook, zatytułowany „The Art of Assassin’s Creed IV Black Flag” ukaże się 28 października za sprawą Titan Books. Dostępny będzie w specjalnym limitowanym kartoniku ograniczonym do 500 kopii, do którego dołączone będą dwie ekskluzywne i podpisane grafiki koncepcyjne.

Wydawnictwa Prima i Piggyback natomiast wypuszczą na rynek oficjalny poradnik, który ukażę się wraz z premierą gry w Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech. Poradnik, za który odpowiadają sami twórcy „AC: Black Flag”, zawierać będzie kompletny opis przejścia, informacje o wszelkich sekretach, analizę fabuły, tabele, statystyki oraz plakat-mapę ze wszystkimi lokacjami w grze.

Najnowszy „Assassin’s Creed” pojawi się na konsolach obecnej generacji oraz PC na przełomie października i listopada. Zapowiedziano także wersje na next-geny.