Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Audiobook Szubienicznik już w sprzedaży

Rzeczpospolita, koniec XVII wieku. Szlachcice z różnych zakątków kraju przybywają do stolnika Ligęzy w odpowiedzi na tajemnicze listy, które ktoś wysłał w imieniu gospodarza. Wśród przybyłych jest podstarości łęczycki Jacek Zaremba, uznany tropiciel złoczyńców.

Kto i po co zgromadził obcych ludzi w majątku stolnika? Jakie tajemnice skrywają goście? Co ich łączy? Przed Zarembą nie lada wyzwanie. Intryga jest skomplikowana, a jej autor niezwykle przebiegły.

Szubienicznik to nie tylko powieść awanturnicza z czasów panowania Jana III Sobieskiego. To także wielowątkowa historia kryminalna i wiarygodny obraz zachowań oraz obyczajów Polaków z końca XVII wieku.

 

JACEK PIEKARA (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – rodzimy pisarz fantasy, wszechstronny i utalentowany. Studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w sierpniu 1983 opowiadaniem Wszystkie twarze szatana na łamach miesięcznika „Fantastyka”, a jego pierwszą powieścią był Labirynt (1987). Obecnie znany z srerii opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz opowiadań o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Na cykl składają się tomy: Sługa Boży (wydanie audio: BA 2009), Młot na czarownice (wydanie audio: BA 2010), Miecz aniołów (wydanie audio: BA 2011), Łowcy Dusz (wydanie audio: BA 2012), Płomień i krzyż, Ja, inkwizytor. Wieże do nieba (wydanie audio: BA 2012), Ja, inkwizytor. Dotyk zła (wydanie audio: BA 2013) oraz Ja, inkwizytor. Bicz Boży.

Tytuł: Szubienicznik
Autor: Jacek Piekara
Czyta Tomasz Sobczak
Czas nagrania: 14 godz. 45 min
Nośnik: 1 CD mp3
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna