Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Audycja poświęcona Andrzejowi Sapkowskiemu

Zapraszamy Was do wysłuchania audycji „O wszystkim z kulturą”, którą na antenie Polskiego Radia Dwójka poprowadził Piotr Kofta, a jego gośćmi byli Maciej Parowski i Wojciech Chmielarz. Dyskusja dotyczyła Andrzeja Sapkowskiego, określonego przez nich „wielkim zwrotniczym polskiej fantastyki”.

W zeszłym roku Andrzej Sapkowski otrzymał w ramach World Fantasy Award, Lifetime Achievement Awards, czyli nagrodę za całokształt twórczości przyznawaną za wyjątkowe zasługi na polu fantasy.

Twórczość Sapkowskiego była przedmiotem dyskusji Macieja Parowskiego (pisarza i redaktora „Nowej Fantastyki”) i Wojciecha Chmielarza (pisarza i dziennikarza) w Polskim Radiu Dwójka. Posłuchajcieco do mieli do powiedzenia o uniwersum Wiedźmina, stworzonym przez Sapkowskiego w kultowej sadze twórcy i jego wpływie na polską literaturę.

Jesteście ciekawi dlaczego debiutanckie opowiadanie Sapkowskiego o Wiedźminie nie zwyciężyło w konkursie z 1986 roku wmiesięczniku „Fantastyka”? Posłuchajcie audycji pod tym adresem: www.polskieradio.pl

Po raz pierwszyniemal półgodzinnej audycji „O wszystkim z kulturą” można było wysłuchać 18.07.2016 roku o godz. 18:00 w radiowej Dwójce.

fot. Stefan Maszewski/REPORTER