Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Avangarda – atrakcje komiksowe oraz antologia

Na stronie konwentu Avangarda 8 dostępne są już informacje o atrakcjach komiksowych, które w tym roku po raz pierwszy na większą skalę urozmaicą program.

Organizatorzy informują też, że na stronie wydawnictwa Almaz można już pobierać za darmo oficjalny konwentowy zbiór opowiadań Strzeż się potwora w postaci e-booka. Antologia składa się z krótkich historii pochodzących z konkursu literackiego zorganizowango przez serwis Alchemia Słowa i Stowarzyszenie Avangarda.

Czy wiecie o tym, że potwory czają się wszędzie?

W wodzie, w piwnicy, na niebie, pod ziemią, w człowieku, a najczęściej w lesie. Ze swoich kryjówek wyłażą i w nocy, i za dnia. Przybywają z innych planet, wywołują wojny, porywają kobiety i mężczyzn. Konsumują, zabijają, straszą, dokonują zemsty, a czasem nawet kochają.

Redakcja portalu literackiego Alchemia Słowa, z kręgów do nich zbliżonych, uzyskała informację, że co najmniej kilkunastu przedstawicieli potwornego gatunku zamierza pojawić się na tegorocznej, potwornie dobrej, Awangardzie 8. W zupełnie nieznanym redakcji celu. Dlatego, w porozumieniu z organizatorami Konwentu, Alchemia Słowa postanowiła zorganizować potworny konkurs na opowiadanie, licząc na to, że niezawodni autorzy pomogą jej w przybliżeniu wszystkim zainteresowanym sylwetek jak największej ilości strasznych stworów.

Na konkurs, który zakończył się 17 kwietnia 2012 roku, spłynęło ponad dwadzieścia tekstów, z których jury w składzie: Magdalena „magda2em” Małek, Olga „Issay” Sienkiewicz i Ida Żmiejewska wyłoniło dziesięć najlepszych i dodało jeszcze jeden od siebie.

I to właśnie te konkursowe opowiadanie złożyły się na niniejszą antologię. Czytelnik znajdzie w niej zarówno prace autorów, którzy oficjalny debiut mają już za sobą, jak i tych dopiero wypływających na literackie wody. Wszystkich łączy jedno – nieposkromiona wyobraźnia.

Życzymy potwornej lektury! 
Redakcja Alchemii Słowa
Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Avangarda”

Spis treści:

Anna Głomb – Śmierć i dziewczyna
Agnieszka Kwiatkowska – Uczeń
Leszek Siemiński – Kwestia kłusownictwa
Daria Wicka – Strzeż się Cerbera
Przemysław Mieszkowski – Dajaal
Justyna Kułak – Potworne dziewictwo
Joachim Snoch – Jasiek
Jarosław Soja – Majka i Pies
Anna Bahrynowska – Zreformowana
Ida Żmiejewska – Erynia
Anna Głuszek – Wyspa

Tytuł: Strzeż się potwora
Stron: 136
Formaty: epub, mobi, pdf
ISBN: 978-83-933011-2-6