Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Będzie ekranizacja 20 000 mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verne’a

Bryan Singer postanowił na chwilę odpocząć od mutantów z boskimi mocami, ale to nie oznacza, że ma zamiar odpoczywać całkowicie. Jest gotowy na kolejne uniwersum sci-fi. Reżyser „X-Menów” zapowiedział swój następny projekt, którego tytuł brzmi „20,000 Leagues Under the Sea”. Zapewne domyślacie się, że ma to być adaptacja klasycznej powieści Juliusza Verne.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, które reżyser opublikował na Instagramie, za scenariusz odpowiedzialni byli Rick Sordelet i Dan Studney. Póki co nie ujawnił jednak żadnych innych informacji.

Projekt ten ma być spełnieniem młodzieńczych marzeń Singera, który obiecuje, że stworzy film epicki i emocjonujący w każdym calu. Reżyser podkreślił jednocześnie, że na czas pracy nad „20 000 mil podmorskiej żeglugi” nie porzuci całkowicie uniwersum X-Menów i ma zamiar powrócić do tej serii.

„20 000 mil podmorskiej żeglugi” to powieść przygodowa i fantastyczno-naukowa napisana przez Juliusza Verne’a. Po raz pierwszy pwieść (złożoną z dwóch tomów) wydał w Paryżu w swoim wydawnictwie Pierre-Jules Hetzel w serii „Niezwykłe podróże” w latach 1869-1870. Pierwszy polski przekład pojawił się w odcinkach i w postaci książkowej w 1870 roku.

Opowiada historię tajemniczego kapitana Nemo i jego załogi, która wybiera się w niesamowitą podróż w morskie głębiny w łodzi podwodnej o nazwie „Nautilius”.

Na podstawie powieści Verne’a dokonano licznych adaptacji filmowych (fabularnych oraz animowanych), a także radiowych. Najbardziej znanym filmem jest „20 000 mil podmorskiej żeglugi” z 1954 roku w reżyserii Richarda Fleishera, w którym główną rolę zagrał Kirk Douglas. Obraz ten zdobył dwa Oscary – za scenografię i efekty specjalne.

Jak na razie nie znamy więcej szczegółów na temat projektu ekranizacji w reżyserii Bryana Singera.