Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Będzie ekranizacja książki Brandona Sandersona „Stalowe serce”

Szykuje się kolejna ekranizacja jednej z bestsellerowych powieści SF&F autorstwa Brandona Sandersona pt. „Steelheart”.

Wytwórnia 20th Century Fox zleciła napisanie scenariusza produkcji „Steelheart” twórcy odpowiedzialnemu za scenariusz filmu „Dzień Niepodległości 2” – Carterowi Blanchardowi.

„Steelhart” to pierwsza część trylogii „Mściciele” Brandona Sandersona. Mimo, że studio wykupiło prawa do ekranizacji w styczniu tego roku, to dopiero teraz projekt zaczyna nabierać tempa. Jak na razie stanowisko reżysera jest jeszcze nieobsadzone. W tym kontekście pojawiają się jedynie plotki o Shawnie Levym („Noc w muzeum”, „Giganci ze stali”) i jego firmie 21 Laps Entertainment.

Brandon Sanderson to wschodząca gwiazda na rynku literatury fantastycznej. W Polsce powieść Sandersona opublikowano pod tytułem „Stalowe serce” nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka w czerwcu tego roku. O tej książce pisaliśmy szczegółowo TUTAJ, w recenzji przedpremierowej.

Poniżej prezentujemy oficjalny polski opis książki:

„W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem.
Nazywam się David Charleston. Nie jestem Mścicielem, ale zamierzam się do nich przyłączyć. Mam coś, czego potrzebują. Znam jego sekret. Widziałem jak Stalowe Serce krwawi.

Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ludzie zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami.

Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. W mieście znanym niegdyś jako Chicago niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada ogromną siłę i potrafi kontrolować żywioły. Nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc walki… Nikt prócz Mścicieli”.