Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Będzie film na podstawie trylogii krzyżackiej Domagalskiego!

Jak donosi autor rusza za pół roku produkcja filmowa mająca na celu z ekranizować trylogię Krzyżacką. O to co sam autor pisze o projekcie:

Czekałem z tą informacją na dzień, w którym na półki księgarskie trafi I niechaj cisza wznieci wojnę.

Z dumą mogę ogłosić, że powstanie film na podstawie krzyżackiej trylogii. Jak wiecie już od kilku lat były przymiarki do nakręcenia nowej części „Krzyżaków”, ale wszystkie plany jakoś umierały w zarodku. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Reżyserem filmu będzie Władysław Pasikowski polski reżyser znany z takich produkcji jak „Kroll” i kultowych „Psów”. Pasikowski jest również autorem powieści science fiction Ja Gelerth, która nominowana była o Nagrody im. Janusza Zajdla, więc nie obce są mu klimaty szeroko pojętej fantastyki.

Teraz co do obsady. Cały czas trwa casting, ale już teraz wiadomo, że w rolę Dagoberta z Saint-Amand wcieli się Michał Żebrowski, znany z  „Wiedźmina”, „Ogniem i mieczem.”, „Pręgi” Do roli jego adwersarza z „Delikatnego uderzenia pioruna” – Gerharda Rude, przymierzany jest Borys Szyc, a przyjaciela Burgundczyka, Piotra des Ruaux – Mirosław Baka.

Panów zapewne interesuje kto zagra rolę pięknej rudowłosej Aine. Prawdopodobnie Karolina Gruszka.  Pamiętacie uroczą i zwodniczą Agnes, przez którą Dagobert a mały włos życia nie postradał. Otóż, być może będzie ją grała Doda!

Zdjęcia mają się rozpocząć za pół roku, w Borach Tucholskich, które będą robiły za średniowieczną Żmudź. Później filmowcy przenoszą się na zamek w Malborku. Wielce mnie interesuje jak twórcy poradzą sobie z ekranizacją bitwy pod Grunwaldem, oblężeniem Malborka i bitwą pod Koronowem. Podobno mają w nich uczestniczyć bractwa rycerskie z całej Polski.