Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Bruce Springsteen napisał piosenkę inspirowaną światem Harry’ego Pottera

Macie już swój egzemplarz książki “Harry Potter i Przeklęte Dziecko”? Polska premiera już się odbyła, a my mamy dla Was nowego newsa ze świata czarodziejów. Bruce Springsteen wyznał, że napisał piosenkę nawiązującą do tego uniwersum, jednakże niestety nigdy nie została ona wykorzystana. A szkoda, w końcu to zdobywca muzycznego Oscara…

Być może nie jest łatwym zadaniem wyobrażenie sobie amerykańskiego muzyka, śpiewającego w brytyjskich przygodach Harry’ego Pottera, jednak słowa piosenki, jak i jej tytuł są bardzo uniwersalne: „I’ll Stand By You Always”. Tak o utworze wypowiedział się artysta:

To było całkiem dobre [śmiech]. Napisałem tę piosenkę dla mojego najstarszego syna. To była wielka ballada, bardzo niescharakteryzowana o czymś, o czym sam śpiewałem. Jednak jestem zdania, że idealnie by się wpasowała w klimat produkcji. W pewnym momencie chciałem ją wrzucić w filmy dla dzieci, bo to naprawdę piękna piosenka. – wyjaśnia Springsteen.

Piosenka powstała po tym, jak muzyk czytał swojemu synowi książki J.K. Rowling. Pomiędzy latami 1998 i 2000 udostępnił ją reżyserowi Christopherowi Columbusowi, który był odpowiedzialny za dwa pierwsze filmy ze świata magii. Jednak do dnia dzisiejszego nie mamy okazji usłyszeć piosenki ani przeczytać jej słów.