Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Chcesz wziąć udział w scenie niczym z Harry’ego Pottera? Pomóż kupić zamek!

Pamiętacie może, jak kilka miesięcy temu pisaliśmy o sesjach LARP (Live Action Role Play) w Hogwarcie? Za Szkołę Magii i Czarodziejstwa posłużył wtedy piękny Zamek Czocha. Impreza okazała się ogromnym sukcesem (bilety sprzedały się w 90 sekund!), a organizatorom i uczestnikom spodobała się do tego stopnia, że ci pierwsi postanowili… kupić zamek na własność!

Osobą odpowiedzialną za cały projekt jest Claus Raasted, organizator LARPów z dwudziestoletnim stażem, a wsparciem służą mu dwie organizacje non-profit: polska Liveform, oraz duńska (Claus jest Duńczykiem) Rollespilsfabrikken.

Podstawowym celem kampanii, która wystartuje 28 lutego w serwisie Indiegogo, jest zebranie pieniędzy na kolejny kilkudniowy LARP – biorąc pod uwagę zainteresowanie projektem (twórcy twierdzą, że to najpopularniejsze zdarzenie tego typu na świecie), 50 000$ uda się uzbierać szybko, a kolejne wyznaczone progi finansowe będą oznaczać większą liczbę imprez. Twórcy obiecują, że jeśli zostanie przekroczona magiczna bariera 1 000 000$ – kupią Zamek Czocha!

Najtańszy pakiet wspierający kosztuje 5$, natomiast najatrakcyjniejszy, wart 75 000$ dolarów, pozwoli na zorganizowanie kilkudniowej sesji LARP tylko dla nas i 125 naszych znajomych.

Nawet nie pytamy, czy podoba wam się ten pomysł, bo przecież jak można nie myśleć z sympatią o grupie pasjonatów, którzy chcą kupić polski zamek tylko po to, żeby organizować tam imprezy fantasy?