Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Co od Non Stop Comics w marcu?

W marcu wydawnictwo Non Stop Comics przygotowało dla czytelników coś naprawdę smacznego. Pięć tytułów, wśród których znalazły się “Jazz Maynard” i “Fear Agent” (oba mają premierę 13 marca) oraz “Wojownicze Żółwie Ninja”, “Nomen Omen” i “Royal City” (27 marca).

Jazz Maynard #1: Trylogia barcelońska (wyd. zbiorcze)

Jazz Maynard jest dzieckiem biednych ulic Barcelony. Przestępczy półświatek to jego naturalne środowisko. Przed swoim przeznaczeniem próbuje skryć się w Nowym Jorku, ale po dziesięciu latach przeszłość w końcu i tak go dopada. Stare znajomości muszą zostać odnowione. Jazz wraca do pracy jako złodziej i ochroniarz. Już raz udało mu się uciec. Czy dostanie drugą szansę…?

Fear Agent #1 (wyd. zbiorcze)

Fear Agents przysięgali bronić Ziemi przed najeźdźcami z kosmosu. Jednak kilka lat po odparciu inwazji większość Agentów ginie w tajemniczych okolicznościach. Większość, ale nie Heath Huston, który staje przed ważną decyzją: zalewać smutki alkoholem, czy po raz ostatni stanąć w obronie macierzystej planety.

Spektakularne i zabawne SF w wykonaniu Ricka Remendera i Tony’ego Moore’a.

Nomen Omen #1: Całkowite zaćmienie serca (wyd. zbiorcze)

W ciemnych zakamarkach, gdzieś za nigdy nieodsuwanymi zasłonami istnieje świat potężnych, starożytnych stworzeń. Świat pozostający ze znaną nam rzeczywistością w idealnej, ale chwiejnej równowadze. Co stanie się, gdy równowaga zostanie zakłócona? W zasypanym śniegiem Nowym Jorku zaczyna się właśnie niezwykła przygoda Becky.

Wojownicze Żółwie Ninja – Bodycount

Zainspirowani magazynem „Heavy Metal” i filmami Johna Woo, Kevin Eastman i Simon Bisley prezentują mroczniejszą wersję “Wojowniczych Żółwi Ninja”. Spodziewajcie się krwawej jatki, mistrzowskich rysunków i nieustającego terkotu absurdalnie wielkich karabinów maszynowych. W użyciu będą też noże, miecze, granaty ręczne, nabijane gwoździami pałki i kij hokejowy. Kałabanga!

Royal City #2: Sonic Youth (wyd. zbiorcze) 

Druga odsłona nowej autorskiej serii Jeffa Lemire’a.

Tym razem cofamy się do 1993 roku i śledzimy wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Tommmy’ego Pike’a. Poznajemy okoliczności jego tragicznej śmierci, na jaw wychodzą grzechy dręczące rodzinę Pike’ów.