Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Co znajdziemy w grudniowym numerze Nowej Fantastyki?

W grudniowym numerze miesięcznika „Nowa Fantastyka” czeka na nas oczywiście temat roku – „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, ale także artykuł na temat blackouta, wywiady, konkursy. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Andrzej Kaczmarczyk – „Przebudzenie space opery”:

George Lucas nie wynalazł kosmicznej sagi o złych imperatorach, pięknych księżniczkach i bitwach pośród gwiazd. Już w latach 30. Flash Gordon i Buck Rogers przeżywali podobne przygody w popularnych serialach, jednak upływ czasu rozprawił się z wczesnymi superprodukcjami, a kino fantastyczne na przełomie lat 60. i 70. należało do poważniejszych filmów takich jak „2001: Odyseja Kosmiczna” czy „Niemy wyścig”. Dopiero „Gwiezdne wojny” na nowo ożywiły space operę.

Andrzej Kaczmarczyk – „Niech mysz będzie z Wami”:

Minęły trzy lata, odkąd Disney nabył Lucasfilm. Trzy lata spędzone przez fanów przede wszystkim w oczekiwaniu na „Epizod VII”, ale również na przyglądaniu się jak Myszka Miki systematycznie zmienia „Gwiezdne wojny” według nowego biznesplanu.

Marta Sobiecka – „Blackout – elektryczna apokalipsa”:
Czym właściwie jest blackout? To słowo oznacza rozległą awarię zasilania. Przyczyny tejże mogą być różne, począwszy od ludzkiej ingerencji, skończywszy na wszelkiego rodzaju kataklizmach.

Ponadto w numerze 12/2015 znajdziecie:

– wywiad z Naomi Novik, autorką cyklu “Temeraire” i “Wybranej”
– nowe opowiadanie Anny Kańtoch o Domenicu Jordanie
– gorąca promocja prenumeraty
– felietony, konkursy i inne stałe atrakcje.

NF 12 2015 okladka

Grudniowy numer „Nowej Fantastyki” będzie dostępny w sprzedaży już od 24 listopada.

Źródło: informacja prasowa