Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Czarujące okładki e-booków Harry’ego Pottera

 

Minęło już prawie 19 lat odkąd seria J.K. Rowling o przygodach młodego czarodzieja pojawiła się w księgarniach. Teraz ukazały się nowe, niezwykle magiczne okładki dla e-bookowego wydania sagi.

Za projekt ilustracji jest odpowiedzialny jest Olly Moss, swoją drogą również wielki fan Harry’ego Pottera. Postanowił oprawić historię w proste, acz fantastyczne okładki.

Harry Potter od zawsze był jednym z moich ulubieńców. Pominąłem „Kamień Filozoficzny” – z nieuzasadnionych powodów, miałem 10 lat. Po ukazaniu się „Więźnia Azkabanu” przypomniałem sobie, że mama radziła mi jednak przeczytać pierwszą część. – powiedział Moss.

Jeśli chodzi o jego ulubioną z nowych okładek, grafik obstaje za ostatnią książką – „Insygniami Śmierci”, ponieważ jest to obraz, który podsumowuje całego Harry’ego Pottera w moim umyśle. Blizna – to jakby kulminacja serii. – stwierdził autor grafik.

A która okładka przypadła Wam do gustu? Moim faworytem jest ta do 6 tomu sagi – „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się całość e-bookowego wydania z nowymi okładkami.

Harry Potter okładki ebook