Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Czwarty tom bestsellerowej serii Bogowie i Wojownicy już w sprzedaży!

„Grobowiec krokodyla” Michelle Paver od Wydawnictwa Wilga już od 3 lutego jest dostępny w księgarniach.

Czytelnicy „Siedmiu cudów” Petera Lerangisa i „Pięciu królestw” Brandona Mulla będą zachwyceni porywającym obrazem Egiptu z czwartej części epickiej sagi o przetrwaniu.

Hylas i Pirra dotarli nareszcie do Egiptu, lecz okazało się, że sztylet, strzeżony przez Userrefa, zaginął. Co gorsza, Telamon wraz z wojownikami Kruków już tu jest, szuka skradzionego ostrza i nie spocznie, dopóki nie dostanie tego, po co przybył. Hylas odkrywa, gdzie została ukryta broń – w starożytnych egipskich grobowcach, pogrzebana z niespokojnymi duchami zmarłych. Wejście tam będzie wymagało ogromnej odwagi. A Hylas wcale nie jest pewien, czy zdoła tego dokonać, ani czy wydostanie się stamtąd żywy. Jego wizje stają się coraz częstsze.
Hylas i Pirra, z pomocą lwicy Zguby i sokolicy Echo, muszą odnaleźć sztylet, a potem uciec… zanim pożrą ich bogowie Egiptu.

BogowieiWojownicy

O autorce: Michelle Paver (ur. 1960) – pisarka, autorka międzynarodowego bestsellerowego cyklu „Kroniki Pradawnego Mroku”. Ostatnia jego część, „Tropiciel duchów”, została uhonorowana Guardian Children’s Fiction Prize w 2010 roku.

Polecamy również poprzednie tomy serii „Bogowie i Wojownicy” Michelle Paver w przekładzie Małgorzaty Koczańskiej:

tom 1. „Osobni”

biw1 osobni 598

tom 2. „Wypalony znak”

biw2

tom 3. „Oko sokoła”

biw3

Po bestsellerowych „Kronikach Pradawnego Mroku”, których akcja toczy się w epoce kamiennej, w pięciotomowej serii „Bogowie i wojownicy” Michelle Paver zabiera czytelnika w kolejną podróż w czasie – w epokę brązu.

Bohater opowieści, dwunastoletni Hylas, jest Osobnym – wykluczonym ze swojej społeczności. Mało komu ufa, nie cofa się przed kłamstwami i kradzieżą. Ścigają go wojownicy zwani Krukami. To przez nich uciekła jego młodsza siostra. Chłopiec nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, ale wie jedno: za wszelką cenę musi ją odnaleźć. Decyduje się wypłynąć na morze, cudem unika śmierci i trafia na niezwykłą wyspę. Na miejscu spotyka Pirrę – córkę despotycznej kapłanki, swoją rówieśniczkę, która również znalazła się tam przypadkowo. Różnią się niemal wszystkim. Wspólnie jednak muszą się zmierzyć z potęgą przyrody, gniewem bogów, wielką polityką – a także z własnymi słabościami i sobą nawzajem. A pomaga im w tym dobry duch… A właściwie Duch.

Źródło: informacja prasowa