Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Czytelnicze nowości od SQN Imaginatio

Wydawnictwo Sine Qua Non przygotowało w maju dwie nowości dla wielbicieli fantastyki. W księgarniach czekają już na Was dwie kontynuacje czytelniczych przebojów: „Grimm City. Bestie” Jakuba Ćwieka oraz „Wiatrodziej” od Susan Dennard.

Susan Dennard – „Wiatrodziej” (premiera 10 maja) – drugi tom cyklu „Czaroziemie”. Oficjalny opis znajdziecie poniżej, a z fragmentem powieści możecie zapoznać się pod tym adresem.

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość.

Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?

wiatrodziej okładka

Jakub Ćwiek – „Grimm City. Bestie” (premiera 10 maja) – ponownie zabierze nas do miasta Grimm, ogarniętego mafijną wojną. Oficjalny opis powieści znajdziecie poniżej, a z fragmentem powieści możecie zapoznać się pod tym adresem.

Czasami jedynym wyjściem jest opowieść…

Nagła śmierć głowy jednej z rodzin mafijnych oznacza zerwanie paktu. Grimm City grozi wojna totalna. W obliczu tych wydarzeń i bodaj najważniejszego procesu sądowego w historii miasta nawet pojmanie krążącego po ulicach psychopaty zwanego Drwalem wydaje się kwestią drugorzędną. Pech chce, że to właśnie ta sprawa przypada inspektorowi Evansowi… i że przyjdzie mu ją dzielić z samozwańczym stróżem prawa z ubogiej dzielnicy po drugiej stronie mostu – Emethem Braddockiem, byłym bokserem, Bestią.

Druga wizyta w Grimm City to wciąż smoliście czarny kryminał, tym razem doprawiony elementami sądowego dramatu, gdzie zło osiada na człowieku wbrew jego woli, niczym tłuste krople deszczu. To opowieść o mieście innym niż wszystkie. A może takim samym?

Grimm City. Bestie okladka

Źródło: imaginatio.wsqn.pl