Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Delikatny nóż – druga część Mrocznych Materii

Wydawnictwo MAG opublikowało drugi tom „Mrocznych Materii” Philipa Pullmana, czyli „Delikatny nóż”. Książka jest reedycją z twardą oprawą i nową ilustracją na okładce.

Lyra trafia do innego świata, świetlistego, nawiedzonego Cittàgazze, gdzie karmiące się ludzkimi duszami Widma chodzą po ulicach, a pod niebem niesie się odległy trzepot anielskich skrzydeł. Na szczęście znajduje w nim sprzymierzeńca: dwunastoletni Will Parry, zabójca i zbieg, zrządzeniem losu również trafił do niezwykłego nowego świata. Podczas niebezpiecznej podróży pomiędzy światami Lyra i Will wpadają na trop śmiertelnie groźnej tajemnicy, a w ich ręce trafia przedmiot o ogromnej niszczycielskiej mocy. Na dodatek z każdym krokiem są coraz bliżej innego, jeszcze gorszego zagrożenia i wstrząsającej prawdy o swoim przeznaczeniu.

Delikatny nóż

Ponadto na HBO rozpoczęła się emisja serialu na podstawie trylogii („Zorza Polarna”, „Delikatny nóż”, „Bursztynowa luneta”). W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. James McAvoy („To: Rozdział 2”), Ruth Wilson („Jeździec znikąd”) czy Dafne Keen („Logan”).


Źródło: mag.com.pl