Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Drugi tom Kronik Blackwell już w księgarniach

 

Fantastyczna podróż w świat bogów i bohaterów mitologii nordyckiej czeka na najmłodszych fanów fantasy w II tomie „Kronik Blackwell” pt. „Kruki Odyna”.

 

Najnowsza powieść od K. L. Armstrong i M. A. Marr „Kruki Odyna” ukazała się nakładem Uroboros 20.07.2016. Przekład przygotował Maciej Franaszek.

Siedmioro dzieci, Młot Thora i zastęp Walkirii – jedyni, którzy przeciwstawią się zniszczeniu świata.

Kiedy trzynastoletni Matt Thorsen, Fen i Laurie Brekke – współcześni potomkowie Thora i Lokiego – odkrywają, że ich przeznaczeniem jest wziąć udział w bitwie przeciwko apokalipsie, sądzą, że wiedzą co ich czeka. Muszą zebrać innych potomków bogów, pokonać gigantycznego węża i ocalić świat. Żaden problem – prawda?
Wcale nie! Ich przyjaciel Baldwin zostaje uwięziony, a Matt, Fen i Laurie muszą zstąpić do Podziemnego Świata, aby go uwolnić. To tutaj muszą odzyskać Młot Thora i ocalić ludzkość. O ile przetrwają morderczą wędrówkę i zdołają stawić czoła przerażającym potworom…

Kruki Odyna okładka

„Niebezpieczne przygody, szaleńcza akcja i oryginalne postaci. Zachwycająca od początku do końca.” (Eoin Colfer)

K. L. Armstrong, M. A. Marr to autorki powieści z listy bestsellerów New York Times’a, podzielające zamiłowanie do mitologii. Zdecydowały się połączyć pisarskie siły i stworzyć powieść fantasy dla swoich dzieci. Efektem są „Kroniki Blackwell”. Pierwszy tom „Kronik…” to „Wilki Lokiego”:

Historia rozpoczyna się w Blackwell w Południowej Dakocie, gdzie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim.
Przed nastolatkiem Mattem Thorsenem świat mitologii nordyckiej nie ma żadnych tajemnic. Posiada ogromną wiedzę o sagach, bóstwach i pobocznych postaciach z legend. Podobnie jak jego dwaj najlepsi przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez podstępnego Lokiego. Tylko bogowie mogą powstrzymać koniec świata i uchronić Ziemię przed zniszczeniem.
Pewnego dnia, czytając tajemnicze runy, chłopcy odkrywają, że Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to właśnie oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Mimo że nie wiedzą, jaki finał ich czeka, będzie to bez wątpienia największa przygoda ich życia…

Wilki Lokiego

„Nordycka mitologia przywrócona do życia, ujmujący bohaterowie i zapowiedź obiecującego rozwoju wydarzeń.” (Kirkus Reviews)

„Wilki Lokiego mają wszystko – wartką akcję, ekscytującą fabułę, świetne postacie, do których możemy się przywiązać, uwspółcześnioną wersję nordyckiej mitologii i dużo uczucia włożonego w napisanie tej historii.” (Ally Condie, autorka bestsellera „Dobrani”)

Źródło: informacja prasowa