Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Drugi zbiór opowiadań Pratchetta dla młodszych czytelników w sierpniu w Wielkiej Brytanii

Swoim uwielbieniem dla twórczości Terry’ego Pratchetta chcecie zarazić także najmłodszych członków rodziny? Niebawem ukaże się drugi zbiór napisanych przez niego w młodości opowiadań dla dzieci i nie tylko.

„The Witch’s Vacuum Cleaner”, jak informuje wydawca, ukaże się w Wielkiej Brytanii w sierpniu. Podobnie jak wydane dwa lata temu „Smoki na zamku Ukruszon” („Dragons at Crumbling Castle”), zbiór będzie zawierać wczesne opowiadania Terry’ego Pratchetta. Znajdzie się w nim czternaście historyjek, w których znajdą się: bitwy na jedzenie i piraci, czarodzieje i kanciarze. To gratka dla fanów twórczości Pratchetta, wśród tych opowiadań można bowiem dostrzec kiełkujące pomysły, które później powracały w innej formie.

– „Smoki na zamku Ukruszon” przyciągnęły nową generację fanów Terry’ego Pratchetta i cieszymy się, że na podbudowie tego sukcesu publikujemy drugi zbiór fantastycznych, zabawnych opowiadań Terry’ego. Kiedy przeczytasz Pratchetta, na pewno go pokochasz – a naszą misją jest inspirowanie kolejnych młodych czytelników jego wspaniałymi opowieściami – mówi Francesca Dow z wydawnictwa Penguin Random House Children’s, którego nakładem ukaże się zbiór.

Książka, ilustrowana przez Marka Beecha, będzie miała również wydanie kolekcjonerskie, w którym znajdą się dodatkowe opowiadania oraz komentarze do każdej historii.

dladzieciterry