Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć także na papierze!

Wydawnictwo Media Rodzina ogłosiło, że na marzec 2017 planuje polskie książkowe wydanie scenariusza autorstwa J.K. Rowling “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Światowa premiera filmu pod tym tytułem miała miejsce 18 listopada: sale kinowe wypełnione są po brzegi, a recenzje optymistyczne. I choć opowieść pozbawiona obrazu i dźwięku straci jedną ze swoich warstw, to bez wątpienia będzie dla miłośników pisarki znakomitą pamiątką czy też uzupełnieniem potterowskiej kolekcji.

Przypomnijmy, że “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” opowiadają o młodym naukowcu Newcie Scamanderze, który podróżuje po świecie, by badać fantastyczne stworzenia. Z siedmioksiągu o Harrym Potterze wiemy, że w przyszłości Scamander napisze podręcznik im poświęcony o tym właśnie tytule. Fabuła rozgrywa się w 1926 roku w Nowym Jorku i przedstawia amerykańską społeczność czarodziejską w czasie międzywojnia.

Prócz wydania papierowego możemy spodziewać się ebooka, który podobnie jak wszystkie inne elektroniczne publikacje związane z potterowskim uniwersum, ukaże się na Pottermore.

Będzie to już drugie wydanie scenariusza autorstwa J.K. Rowling; poprzednio ukazała się książka “Harry Potter i Przeklęte Dziecko” będąca kontynuacją głównego cyklu.