Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Fantasy słowiańska dla najmłodszych

Dotychczas tłumaczyła Ricka Riordana, teraz sama mierzy się z piórem – Agnieszka Fulińska i Aleksandra Klęczar napisały historię o dzieci mierzących się z mitologią słowiańską i prapoczątkami Polski.

Agnieszka Fulińska dotychczas przełożyła większość tytułów Ricka Riordana. Wraz z Aleksandrą Klęczar przebadały sztukę pod kątem elementów mitologicznych, czego owocem m.in. opracowania „Mitologia w kulturze” i „Mitologia w obrazach”. Jednak teraz wspólnymi siłami podejmą się próby zaciekawienia najmłodszych folklorem słowiańskim poprzez prozę. Otwarcie ich autorskiego cyklu „Dzieci Dwóch Światów” będzie miało miejsce 3 kwietnia za sprawą „Mysiej Wieży”.

Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom

Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy, duchów pradawnych królów, hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? Tajemnice i dramaty czające się w przeszłości bohaterów też okażą się ważniejsze, niż którekolwiek z nich mogło przypuszczać.

Kim była matka Igora, o której nigdy nie mówi się w domu chłopca? Jak rozprawić się z lichem? Gdzie szukać sposobów na pokonanie króla ducha i jego upiornej małżonki? Odpowiedzi czekają w Mysiej Wieży, pierwszym tomie serii „Dzieci Dwóch Światów”, powieści przygodowej z mitologią słowiańską w tle.

Jeśli podoba ci się seria „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, to polubisz też Igora, Hankę i ich przyjaciół.