Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Gdzie śpiewają diabły już w księgarniach

Dziś premiera najnowszej książki Magdaleny Kubasiewicz pt. „Gdzie śpiewają diabły”! Książka ukazała się nakładem wydawnictwa UROBOROS, które wcześniej podzieliło się z nami fragmentem powieści. Możecie go przeczytać tutaj.


Oficjalny opis powieści:

Ewa, siostra bliźniaczka Piotra, zaginęła bez śladu. I chociaż minęło już dziewięć lat, on nadal nie potrafi się z tym pogodzić.
Nieoczekiwanie w sprawie Ewy pojawia się nowy trop. Jej zdjęcie znaleziono w rzeczach Patrycji, dziewczyny zamordowanej w Azylu, miasteczku gdzieś na końcu świata. Śledczy bezradnie rozkładają ręce, a Piotr bez chwili wahania wyrusza w podróż, by dowiedzieć się czegoś więcej.
Azyl przypomina miasteczko z horroru: mała społeczność, mroczne sekrety i zmowa milczenia.

O autorce:

Magdalena Kubasiewicz (ur. 1990) – polska pisarka. Autorka cyklu urban fantasy Królewska wiedźma (powieści Spalić wiedźmę, Wiedźma Jego Królewskiej Mości). Na swoim koncie ma również komedię kryminalną (Topienie Marzanny) oraz powieści obyczajowe (Sonata dla motyla i Jesienny bluszcz). W 2019 roku nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się jej powieść Gdzie śpiewają diabły.

Nie mogłam oderwać się od tej powieści, a raczej współczesnej baśni. Nowy utwór Magdaleny Kubasiewicz całkowicie mną zawładnął. Podczas lektur ciągle zachodziłam w głowę, co się stało z sercem śpiewającego Diabła i która opowieść jest prawdziwa. Czy Piotr naprawdę jest w Azylu? A może to wszystko jest tylko snem, jedną z opowieści snutych nad ogniskiem? Jeśli lubicie powieści Neila Gaimana, to koniecznie sięgnijcie po Gdzie śpiewają diabły. Nie zawiedziecie się!

KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK

W niewielkim miasteczku pełnym splątanych uliczek, niepokojących tajemnic oraz dziwnych baśni niezwykle łatwo się zgubić. Tutaj diabły mówią dobranoc i śpiewają nad brzegiem czarnego jeziora, a każdy z mieszkańców ma własną wersję lokalnej legendy, od której wszystko się zaczęło i do której wszystko nieuchronnie dąży. Magdalena Kubasiewicz udowadnia, że magia opowieści potrafi być niebezpieczna…

MARTYNA RADUCHOWSKA

Tytuł: Gdzie śpiewają diabły
Autor: Magdalena Kubasiewicz
wydawca: UROBOROS
ISBN: 978-83-280-5750-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Orientacyjna liczba stron: 304
Wydanie : 1
Data premiery: 16.01.2019 r.

Źródło: informacja prasowa