Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Geralt na stosie?

Choć naszym autorom daleko do nakładów „Harry’ego Pottera”, można powiedzieć, że stopniowo idziemy w ślady Rowling. A konkretniej, że idzie w nie Andrzej Sapkowski, który lada dzień może dowiedzieć się, iż jego książki znajdą się na czarnej liście Watykanu.

Zanim jednak „Wiedźmin” zapłonie, ma inny, całkiem realny już problem. Fronda donosi, że seria gier o Geralcie i Triss, rozgrywająca się w stworzonym przez Sapkowskiego uniwersum, przeniesionym na monitory pecetów i konsol przez CD Projekt RED, oburzyła polskich biskupów.

Wprawdzie literatura fantasy jest rynkiem groszowym i jako taki nie zagraża sumieniom naszych braci i sióstr, jednak nachalne promowanie gier o wiedźminie Geralcie nie powinno umknąć naszej uwadze. Ten produkt reprezentuje nas także poza granicami kraju, został nawet wręczony prezydentowi USA, budując mylne wyobrażenie o duchowości Polakówoburza się redaktor Terlikowski.

Gry zostały skrytykowane za mocno erotyczne, niemal pornograficzne sceny, promowanie seksu z wieloma przypadkowymi osobami, w tym z prostytutkami, wulgarny język i negatywne ukazywanie kościoła – wiedźmin Letho, tytułowy Zabójca Królów z drugiej odsłony serii, gdy morduje Foltesta, przebrany jest za mnicha. U osób, które zniechęcone obrzydliwą wizją świata nie przejdą gry do końca, może wywołać to skojarzenie, iż za morderstwa odpowiadają zakonnicy.
Fronda przypomina, że siła tkwi w mobilizacji.

Udało się nam zablokować bluźnierczy spektakl „Golgota Picnic” oraz skutecznie bojkotować salony Empik, chcące zawłaszczyć Święta Bożego Narodzenia twarzami satanisty Nergala i aborcjonistki Marii Czubaszek. Nie powinniśmy wytracać rozpędu! Czas zainteresować się medium niezwykle atrakcyjnym dla młodzieży, w którym pod powłoczką nowoczesnej rozrywki wtłacza się jej „postępowe”, obrzydliwe wartościkończy swój apel Terlikowski.

sapek
News został przygotowany przez niekompetentną i niestabilną redakcję zatrudnioną w świecie alternatywnym. Imiona i nazwiska bohaterów zostały zmienione, wszelka zbieżność z prawdziwymi wydarzeniami jest przypadkowa.