Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Głosowanie na nominacje do nagrody Zajdla 2017

W dniu wczorajszym wystartowała procedura głosowania do kolejnej edycji Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Zmianie uległ regulamin przyznawania nagrody, przeczytacie o tym poniżej i poznajcie listę pozycji uprawnionych do jej otrzymania.

Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla jest wręczana co roku w dziedzinie fantastyki, przez miłośników gatunku dla najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. W tegorocznej edycji nagrody zmianie uległa procedura zgłaszania nominacji, o czym poinformowano na stronie zajdel.art.pl:

W związku ze zmianą regulaminu Nagrody, ustaloną na Polconie 2016 we Wrocławiu, od tego roku rozpoczynamy wcześniej procedurę zgłaszania nominacji (zmienione zostały § 11.1. oraz § 12.1. patrz zakładka Regulamin).
Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii (powieść/opowiadanie), wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy XXXII POLCON-u, który odbędzie się w dniach 24 – 27 sierpnia 2017 r. w Lublinie, dokonają wyboru Laureatów.
Aby zagłosować, listę wybranych utworów należy nadesłać do 30 kwietnia pocztą elektroniczną na adres zajdel@fandom.art.pl lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:
Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
ul. Zamieniecka 46/25
04-158 Warszawa.

Szczegółową listę pozycji fantastycznych, opublikowanych po raz pierwszy w roku 2016, a przez to uprawnionych do otrzymania nominacji znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: zajdel.art.pl