Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Harry Potter and the Cursed Child to definitywny koniec historii Harry’ego Pottera

Wszyscy fani Harry’ego Pottera w końcu mają okazję powrócić do swojego ulubionego uniwersum. „Harry Potter and the Cursed Child” już jest dostępne na półkach zagranicznych księgarni, chociaż my na polskie wydanie musimy jeszcze trochę poczekać. Pojawia się tylko jedno zasadnicze pytanie: czy możemy się spodziewać następnych tomów?

Niestety, autorka J.K. Rowling wyznała, że to już ostatni tom tej serii i nie planuje napisać niczego więcej. – Harry jest teraz ukończony. – powiedziała autorka. Czyli jednak „Harry Potter and the Cursed Child” nie jest początkiem „nowej” serii osadzonej w świecie Hogwartu. Aby się upewnić w postanowieniu Rowling, podczas premiery sztuki zapytano ją o to dokładniej. Oto jej odpowiedź:

Nie, nie. Przez te dwie sztuki przebył on sporą podróż i myślę, że już skończyliśmy. Wiecie, to już kolejne pokolenie. Jestem podekscytowana widząc, jak to się pięknie realizuje, ale nie, Harry jest już skończony.

Mimo wszystko wydaje się, że ta historia powinna usatysfakcjonować wszystkich fanów Harry’ego. Jeżeli jednak nadal będą się oni czuć spragnieni magicznego świata, to 18 listopada do kin wchodzi film „Fantastic Beasts and Where to Find Them”, który skupi się na przygodach Newta Scamandera.