Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Harry Potter i Kamień Filozoficzny – premiera edycji ilustrowanej z niespodzianką dla fanów!

Przypominamy, że już w najbliższy wtorek – 6 października, ukaże się specjalne ilustrowane wydanie powieści J. K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W dniu premiery dla pierwszych nabywców czeka także wyjątkowa niespodzianka. W kilkudziesięciu księgarniach do książki dołączony będzie plakat przedstawiający Ulicę Pokątną w interpretacji Jima Kaya. Uwaga, liczba plakatów ograniczona!

Od premiery pierwszego polskiego wydania „Harry’ego Pottera” minęło już 15 lat. Teraz fani czarodzieja mają kolejną okazję do świętowania!

Już 6 października 2015 roku w księgarniach na całym świecie zadebiutuje, wyczekiwane przez wszystkich Potteromaniaków, ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Autorem ilustracji do tej edycji jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. W książce znajdzie się około 100 ilustracji, z czego wynika, że prawdopodobnie nie na każdej stronie znajdować się będą elementy graficzne. Nie powinno być to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że wówczas liczący sobie w polskim wydaniu ponad 300 stron „Kamień Filozoficzny”, rozrósłby się do ogromnych rozmiarów.

Wydanie ilustrowane przez Jima Kaya, ukaże się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką.

Edycja ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Polski przekład przygotował Andrzej Polkowski.

Listę partnerskich księgarni, w których będziecie mogli zdobyć plakat znajdziecie pod tym adresem:

http://mediarodzina.pl/partnerzy