Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Historia młodzieńczych lat Wonder Woman w powieści od Leigh Bardugo

Rok 2017 przyniesie podwójną dozę kobiecych superbohaterek. W czerwcu pojawi się “Wonder Woman” z Gal Gadot, a w sierpniu zadebiutuje młodzieżowa powieść autorstwa Leigh Bardugo pod skrzydłami Random House i DC Comics, pt. “Wonder Woman: Warbringertells”.

Książka opowie historię Diany Prince przed tym, jak stała się superbohaterką – czyli po prostu amazońskiej nastolatki:

Diana wiele znaczy dla całej rzeszy ludzi. Dla mnie również, dlatego postanowiłam postawić na tę nowelę. – powiedziała Bardugo.

W historii Bardugo, Diana to dziewczyna, która pragnie wykazać się na tle swoich sióstr. Kiedy nadarza się okazja, dziewczyna łamie prawo ustanowione przez Amazonki, by ratować życie śmiertelniczki – tajemniczej Alii Keralis. Szybko okazuje się, że odważna decyzja dziewczyny może doprowadzić świat do zagłady.

Diana nie wiedziała, że Alia jest potomkiem Heleny Trojańskiej i przeklętą dziewczyną, która może sprowadzić zagładę i nieszczęście. Diana i Alia połączą jednak siły przeciwko wspólnym wrogom – jedni z nich będą chcieli zniszczyć Alię, a inni przeciągnąć ją na swoją stronę.

Powodem, dla którego napisałam tę powieść, było opowiedzenie mojej wersji historii ewolucji Diany jako bohatera – i było to całkiem ekscytujące. – mówiła Bardugo.

Podeszłam do tego projektu, wiedząc, że chcę zachować parę podstawowych elementów typowych dla Wonder Woman, a także, że chcę zachować siłę i uprzejmość Diany. Dodatkowo muszę jednak nadać historii mój własny ton. – dodała autorka.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę powieści, która zadebiutuje 29 sierpnia 2017 roku:

Wonder W powieść okładka