Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Historia twojego życia w księgarniach w listopadzie

Nowe wydanie zbioru opowiadań Teda Chianga, który został zekranizowany w tym roku przez Denisa Villeneuve („Arrival” z Amy Adams i Jeremym Rennerem), ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Oficjalny opis powieści:

Błyskotliwa i otwierająca oczy!
Ted Chiang uważany jest za jednego z najważniejszych żyjących pisarzy science fiction. Ekranizacja jego Krótkiej historii twojego życia już wkrótce zadebiutuje w kinach pod tytułem Nowy początek.
Gdy obce formy życia przybywają na ziemie, zostaje sprowadzona lingwistka, aby pomóc przy komunikacji i rozszyfrować ich intencje. Nowo nabyta przez nią wiedza na temat ich języka i jego nielinearnej struktury pomaga jej poradzić sobie ze smutkiem związanym z rozwodem i śmiercią córki. W każdej historii autor przygląda się życiu w świecie pełnym niepewności i kruchości, wykorzystując do tego swoją niesamowitą inteligencję i humor.

“Ted Chiang pisze rzadko, ale jego niewyobrażalnie cudowne historie, zaplanowane z precyzją szwajcarskiego zegarka, na zawsze zmieniają nasze postrzeganie świata” – “Kirkus”
“Obowiązkowa lektura każdego fana science fiction – “Publishers Weekly”.

historia twojego zycia 1400

Premiera nowego wydania została zaplanowana na 14 listopada. Poniżej możecie zobaczyć spis treści „Historii twojego życia”:

Wieża Babilonu
Zrozum
Dzielenie przez zero
Historia twojego życia
Siedemdziesiąt dwie litery
Ewolucja ludzkiej nauki
Piekło to nieobecność Boga
Co ma cieszyć oczy. Reportaż
Notatki na marginesie opowiadań

Źródło: informacja prasowa