Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Historii Magii w Ameryce Północnej od J.K. Rowling – nowe szczegóły!

 

Pierwsza część najnowszej serii J.K. Rowling o historii czarownic i czarodziejów Ameryki Północnej w końcu jest dostępna na Pottermore! Debiutujący odcinek nazwany „Fourteenth Century – Seventeenth Century” skupia się na wczesnych dniach magicznej społeczności na tym kontynencie. Fani Harry’ego Pottera być może w końcu znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie magicznych różdżek!

W kolejnych dniach na Pottermore będą się pojawiać nowe historie.

Seventeenth Century and Beyond
Bycie czarownicą bądź czarodziejem w Ameryce Północnej jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż w Europie. Ten odcinek porusza temat prawdziwej historii procesów czarownic z Salem oraz grupy nielegalnych magicznych najemników.

Rappaport’s Law
W XVIII wieku prawa chroniące tajemnicy dotyczącej społeczności czarodziejów stały się dużo bardziej restrykcyjne niż dotychczas, zwłaszcza po epizodzie poważnych naruszeń, które doprowadziły do poniżenia Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki, amerykańskiego odpowiednika Ministerstwa Magii.

1920s Wizarding America
Ollivandersowie mogą mieć najlepsze różdżki za oceanem, ale amerykańscy twórcy najlepszych magicznych narzędzi to zdecydowanie Wolfe, Jonker, Quintana i Beauvais. Oto ich historia.