Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Inne światy – zapowiedź antologii zainspirowanej twórczością Jakuba Różalskiego

Wydawnictwo SQN szykuje na 23 maja premierę antologii „Inne światy”. Czołowi polscy pisarze fantastyki stworzyli opowiadania, które oparli na dziełach wybitnego malarza i artysty koncepcyjnego, Jakuba Różalskiego.

Jakub Różalski jest również autorem gry planszowej „Scythe” („Kosa”), którą stworzył wspólnie z Jameyem Stegmairem. Zebrali oni fundusze na wydanie gry przy pomocy platformy Kickstarter. Ich projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Internautów, więc możemy się spodziewać, że „Scythe” trafi do sprzedaży już w tym roku. O planszówce pisaliśmy wcześniej tutaj.

Oficjalny opis zbioru „Inne światy”:

Malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator. Zawodowo na rynku od 2002 roku. Jakub Różalski swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, nad długo przed odkryciem grafiki komputerowej. Jakub w swojej twórczości stara się łączyć klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem i ciekawymi, oryginalnymi koncepcjami. Największą inspiracją jest dla Jakuba malarstwo przełomu XIX początku XX wieku, historii oraz codzienne życie. „Antologia” to wybrane dzieła Różalskiego, do których czołowi polscy pisarze stworzyli niezwykłe opowiadania. Wśród nich znajdują się m.in. Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski, Jakub Małecki, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Anna Kańtoch, Robert J. Schmidt, Aneta Jadowska, Remigiusz Mróz.

Premiera już 23 maja 2018 r.

inne swiaty cover

Źródło: Wydawnictwo SQN