Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Inspiracja dla fanów Harry’ego Pottera

Jeżeli chcecie zamanifestować swoje fanowskie uczucia, w sieci nie brakuje ubrań, biżuterii i gadżetów. A co powiecie na pierwszą powieść J. K. Rowling wykorzystaną w dekoracji wnętrz?

Meredith McCardle jest fanką serii o młodym czarodzieju i sama również pisze. Kiedy więc szukała pomysłu na inspirujące wnętrze, wybór padł na pierwszą stronę „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” – namalowaną w całości na ścianie.

Do odwzorowania tekstu użyła projektora pozwalającego powiększać nadruki na przeźroczystych foliach. Mieliście taki w podstawówce? A może na studiach? Meredith pożyczyła sprzęt dzięki swojej mamie, która jest nauczycielką. Wydrukowała odpowiednio pierwszą stronę książki i przenosząc powiększony obraz na ścianę, najpierw odrysowała go za pomocą ołówka, a następnie pomalowała litera po literze.

Gdybyście sami zapragnęli stworzyć coś takiego, pamiętajcie o kilku ważnych rzeczach, o których wspomina Meredith:

1. Upewnijcie się, że rzutnik stoi prosto – ale nie „na oko”, zmierzcie każdą linię.
2. Wybierzcie dobrej jakości farbę. Tak, żeby wystarczyła jedna jej warstwa.
3. Postarajcie się znaleźć ołówek, który się nie rozmazuje. Wtedy ułatwicie sobie pracę i nie będziecie musieli ścierać śladów ze ściany po skończeniu malowania.
4. Bądźcie cierpliwi, włączcie pozytywnie nastrajającą muzykę i ufajcie, że kiedy skończycie, efekt będzie zadziwiający!

HP Wall 1

 

HP Wall 2

 

HP Wall 3

 

HP Wall 4

 

HP Wall 5

Chcecie zapytać, co na to J. K. Rowling? Wygląda na to, że pomysł się jej spodobał: