Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

J.K. Rowling – Nauka w Hogwarcie jest darmowa!

Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje nauka w Hogwarcie? Portal mic.com owszem. I zbierając informacje zawarte w książce oraz komentarze od samej autorki, które można znaleźć na Twitterze oszacowali, że taka przyjemność i pobieranie nauki w elitarnej szkole magii kosztuje 43,000 dolarów na rok! Nic dziwnego, że Ron Weasley musiał polegać na tym, co zostało po braciach… przy tak dużej rodzinie czarodziejów nie ma się co dziwić!

 

Ale, ale… Kiedy ta kalkulacja doszła do Rowling, okazało się, że autorka ma zupełnie inne zdanie na ten temat! Fani przykuli jej uwagę ową informacją, na co Rowling odpowiedziała, że nauka w Hogwarcie jest całkowicie darmowa, ponieważ wszelkie koszty z nią związane pokrywa Ministerstwo Magii.

Oczywiście studenci muszą sami zadbać o swoje wyposażenie i sprzęt, jak to łatwo zauważyć podczas sytuacji na Ulicy Pokątnej, kiedy Harry robi swoje pierwsze zakupy, ale być może i w tej kwestii istnieje jakaś pomoc finansowa? Cóż, nigdy nie zaszkodzi zapytać autorki, z pewnością udzieli odpowiedzi!

rowling