Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

J.K. Rowling przydzielona do jednego z domów Ilvermorny – poznajcie jego historię!


 

J.K. Rowling zaprezentowała ostatnio cztery domy amerykańskiej Szkoły Magii – Ilvermorny. Podobnie jak w Hogwarcie, domy o nazwach: Horned Serpent, Wampus, Thunderbird i Pukwudgie, zrzeszają uczniów o konkretnych cechach charakteru. Fani sagi o Harry’m Potterze mogą teraz rozwiązać quiz na stronie Pottermore, który pozwoli im dowiedzieć się, do jakiego domu zostali by przydzieleni.

Jeden z fanów na Twitterze zapytał J.K. Rowling, do jakiego domu dostałaby się ona, obiecując, że jeśli otrzyma odpowiedź, zapłaci jej 10 dolarów. Rowling odpowiedziała, jaki wynik quizu uzyskała, a pytającemu zaproponowała zasilenie tą kwotą jakiejś fundacji dobroczynnej.

Dom autorki, Thunderbird, „czasami jest uznawany za reprezentację ducha magii i czarodziejstwa. Dodatkowo faworyzuje łowców przygód”. Każdy z czterech domów Ilvermorny został nazwany po ulubionym magicznym zwierzęciu założyciela – w przypadku Thunderbird, patronem jest Chadwick Boot, temperamentny i inteligentny czarodziej, a Thunderbird to ptak wywołujący burzę podczas lotu.

Trzy pozostałe domy mają podobne tematycznie opisy. Wampus reprezentuje „ciało magii i czarodziejstwa” a także wspiera wojowników, Pukwudgie to „serce”, które dba o uzdrowicieli, a Horned Serpent reprezentuje umysł i wspiera uczonych. Horned Serpent i Pukwudgie to w zasadzie ekwiwalent brytyjskiego Ravenclaw i Hufflepuf, ale Thunderbird i Wampus są lekko odmienne, bo tak naprawdę oba pasują do opisu Gryffindoru.

Cała historia powstania Ilvermorny i czterech domów była zaprezentowana w opowiadaniu J.K. Rowling opublikowanym na Pottermore. Historia jest częścią „Magii Północnej Ameryki”, która z kolei stanowi element „Fantastycznych zwierząt”, których premiera odbędzie się 18 listopada.

W związku z nadchodzącą premierą „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który zaprezentuje amerykańską stronę świata Harry’ego Pottera, J.K. Rowling postanowiła podzielić się z fanami historią Ilvermorny, amerykańskiej wersji Hogwartu.

Historia szkoły i jej założyciela została przedstawiona na stronie Pottermore. Opublikowano także animowane wprowadzenie do historii, które możecie obejrzeć poniżej:

Historia zaczyna się od baśni opowiadającej o założycielce Ilvermorny, Irlandce o imieniu Isolt Sayre, spokrewnionej z wiedźmą Morrigan i Salazarem Slytherinem – tak, znaczy to również że Sayre była w jakiś sposób powiązana z samym Voldemortem!
Czarodziejka nie poszła jednak w fanatyczne ślady przodków i postanowiła uciec do Ameryki, gdzie założyła Ilvermorny. Jak tego dokonała? Jeśli chcecie się dowiedzieć, musicie przeczytać historię!

Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zadebiutuje 18 listopada.