Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

J.K. Rowling ujawnia swoje szkice na Pottermore

Jeśli ktoś uważnie śledził historię J.K. Rowling, wiedział, że prócz samych powieści, przygotowała ona mnóstwo notatek i szkiców uzupełniających stworzony przez nią świat. Część szkiców poznali twórcy pierwszego filmu, dzięki czemu np. otwarcie przejścia na ulicę Pokątną, wyglądało jak wyjęte z wyobraźni pisarki.

Obecnie Rowling zdecydowała się na opublikowanie na Pottermore siedmiu szkiców dotyczących “Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”. Trzeba przyznać, że autorka ma ciekawą kreskę i aż dziwne, że ilustracje nie ukazały się wraz z powieściami.

Na pierwszym obrazku obserwujemy, jak poltergeist Irytek zamierza się z pękiem lasek na pierwszorocznych studentów Hogwartu, a złośliwego duszka strofuje profesor McGonagall.

pottermore 1

Kolejne ujęcie to profesor Snape i jego lekcja eliksirów; Ron i Harry nie wydają się zadowoleni z życia.

pottemore 2

Trzeci obrazek pokazuje fragment gry w quidditcha, czyli czarodziejski sport na latających miotłach. Co ciekawe – można na nim zauważyć, że szaty uczniów Hogwartu nie są tak jak w filmie rozpinane z przodu, co może wpływać na komfort gry.

pottermore 3

Następny szkic prezentuje Weasleyów, zapewne prefekta Percy’ego, Rona i bliźniaków w ich nieśmiertelnych swetrach dzierganych przez panią Weasley – czyli tych braci, którzy studiowali w Hogwarcie, gdy Harry rozpoczynał edukację.

pottermore 4

Trzeba przyznać, że wizje Rowling pozostały naprawdę spójne od samego początku, jej kreska robi wrażenie, a w postaciach łatwo rozpoznać te, które pokochaliśmy w książkach, filmach i grach.

pottermore 5

Piąta z ilustracji przedstawia Harry’ego, który dzięki Zwierciadłu Ain Eingarp po raz pierwszy zobaczył swoją rodzinę. 

pottermore 6

Szósta to znów rodzina, ale tym razem Dursleyów – i opisanych w powieści wszechobecnych zdjęć “Dudziaczka”. Czy tylko nam kojarzy się on z Ludwiczkiem ze “Świata według Ludwiczka”? 

pottermore 7

I wreszcie ostatni szkic, choć chronologicznie pierwszy: Hagrid, profesor Dumbledore i profesor McGonagall nad becikiem z małym Harrym, który właśnie został najsławniejszym czarodziejem świata i lada moment trafi na próg wujostwa.

Trzeba przyznać, że wizje Rowling pozostały naprawdę spójne od samego początku, jej kreska robi wrażenie, a w postaciach łatwo rozpoznać te, które pokochaliśmy w książkach, filmach i grach.