Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Jak wygląda crossover wskrzeszonych Buffy Postrach Wampirów i Angela?

Wydawnictwo BUM! Studio odpowiedzialne za reanimacje „Buffy the Vampire Slayer” oraz „Angel” zapowiedziało crossover dwóch serii, które będzie nosić tytuł „Hellmouth”. Historie opowiadane są w komiksowym medium.

Cykl pięciu numerów napisali Jordie Bellaire („Buffy the Vampire Slayer”) i Jeremy Lambert („Doom Patrol”), zaś warstwę graficzną opracowała Eleonory Carlini („Backways”). Buffy i Angel spotykają się w tej historii, gdy tytułowe bramy zostają otwarte.

Gdy Buffy z przyjaciółmi stara się bronić mieszkańców Sunnydale przed tym, co wychodzi z Hellmouth, pojawia się Angel. Jest gotów poświęcić wiele, aby zamknąć owe bramy i odkupić swe dawne przewiny.

Okładkę do pierwszego numeru zrobiła Jenny Frison („Wonder Woman”), zaś alternatywne stworzył Kyle Lambert („Stranger Things”) oraz Kelly i Nichole Matthews („R.L. Stine’s Just Beyond”).

„Hellmouth” opowiada o tym, jak Buffy i Angel spotykają się po raz pierwszy. Jest to kontakt niezwykle trudny i nieufny, Buffy nie ma zamiaru uwierzyć w dobre intencje wampira, ale jednocześnie tylko ona może sprawić, aby na nowo stał się człowiekiem. Zamknięcie tytułowych wrót nie będzie niestety dla nich zbyt łatwo.


Źródło: comicbook.com