Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Jeźdźcy dinozaurów – dziś premiera!

Kontynuacja powieści „Władcy dinozaurów” Victora Milana, „Jeźdźcy dinozaurów” ma dziś swoją premierę. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Galeria Książki.

Tłumaczenie przygotował Michał Jakuszewski, a „Jeźdźców dinozaurów” szukajcie w księgarniach już od dziś!

Raj jest rozległym, różnorodnym, często okrutnym światem. Mieszkają na nim ludzie, lecz dominują dinozaury, dzikie potwory oraz udomowione, wykorzystywane do pracy, a także w walce. Zakuci w zbroje rycerze wyruszają w bój, dosiadając tych stworzeń, by stawić czoło szkolonym do walki triceratopsom, noszącym na grzbietach załogi złożone z nisko urodzonych.

Jednym z takich rycerzy jest Karyl Bogomirsky – wybrany, by poprowadzić do boju tych, którzy szukają ucieczki od ścieżki wojny i szaleństwa. Fakt, że Cesarstwo ogłosiło krucjatę przeciwko ich pokojowo nastawionego krajowi i wyjęło spod prawa tych, którzy pragną życia wolnego od przemocy, nie pomaga mu nawet w najmniejszym stopniu.

Sytuacja pogarsza się dodatkowo, gdy legendarne Szare Anioły – starożytna broń bogów, którzy stworzyli Raj – powracają na scenę po stuleciach nieobecności. Wszyscy uważali, że są tylko bajką służącą straszeniu niegrzecznych dzieci, ale okazało się, że istnieją naprawdę.

jezdzcy dinozaurow okladka5

Źródło: informacja prasowa