Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

John Carter – jak miała wyglądać ekranizacja klasyka fantastyki

Zanim Disney wprowadził do kin film „John Carter”, to Paramount Pictures zajmowało się jego rozwojem. „Sky Captain and the World of Tomorrow” był reżyserowany przez Kerry’ego Conrana i ten sam reżyser miał się zająć adaptacją powieści sci-fi „John Carter of Mars” autorstwa Edgara Rice’a Burrougha. Nie doszło to jednak nigdy do skutku, bowiem prawa wygasły i wszystko przejął dom Myszki Miki.

Jednak dla wszystkich, którzy zastanawiali się, jak ta adaptacja mogłaby wyglądać, w Internecie pojawił się prezentujący to filmik. Są pewne różnice pomiędzy tym, co Conran chciał zrobić z tą produkcją, a co w końcu wyszło w wyniku działalności Disneya, ale obie wersje raczej pasują na adaptację tej powieści.

W pewnym momencie pojawiła się nawet informacja, że to Jon Favreau miał zająć się reżyserowaniem tego filmu, było to jednak przed tym, jak „Iron Man” stał się częścią jego kariery. Jeżeli Favreau faktycznie zająłby się Johnem Carterem, to ciekawe kto by stanął za kamerą Iron Mana? I jakby to wpłynęło na uniwersum Marvela?