Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Joseph Gordon-Levitt o ekranizacji Sandmana Neila Gaimana

Filmowcy przez lata zastanawiali się nad zekranizowaniem powieści „Sandman” Neila Gaimana, ale jeżeli przyjrzymy się bliżej materiałowi źródłowemu, to zrozumiemy, że jest to nie lada wyzwanie. Niektórzy zastanawiali się, że być może lepiej byłoby stworzyć z tego serial telewizyjny, ale Joseph Gordon-Levitt się z tym zdecydowanie nie zgadza. Twierdzi, że nie oddałoby to pełni powieści.

Aktor – który znajduje się na pokładzie obsady do filmu „Sandman”, promował ostatnio drugi sezon swojego show i odniósł się do kwestii „filmy kontra telewizja” – które z nich jest lepsze do najwspanialszego dzieła Gaimana. Odpowiadając na pytania fanów, wypowiedział się następująco:

„Myślę, że ekranizacja kinowa jest lepszym pomysłem i już mówię dlaczego. Jeżeli zrobimy wersję epizodyczną, myślę, że może się to skończyć jako niewystarczająco dobra wersja tego, co jest wspaniałe w komiksach. Ale dzięki zmodernizowaniu materiału w film z przeznaczeniem na duży ekran, wspaniali bohaterowie Gaimana oraz jego pomysły będą miały okazję kształtować się w sposób, w jaki do tej pory nie było im dane.”

Gordon-Levitt dodał również, że trzeba mieć na uwadze ograniczenia medium telewizyjnego, które niekoniecznie odpowiadałby czemuś tak spektakularnemu jak „Sandman”.

„Uważam, że „Sandman” zasługuje na coś całkowicie fantastycznego i wspaniałego na płaszczyźnie wizualnej i kinowej, a biorąc pod uwagę dzisiejsze seriale telewizyjne, one wciąż nie mogą konkurować z wersjami kinowymi, ponieważ po prostu nie mogą sobie na to pozwolić.”

Jednak czy na pewno można się z nim zgodzić? W końcu „Gra o tron” w kinach się nie pojawiła, a sukces osiągnęła ogromny.