Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Joss Whedon stworzy nowy komiks Twist dla Dark Horse!

Maniak, który przeniósł na ekrany Avengersów i stworzył serial „Buffy the Vampire Slayer” oraz „Firefly” opowie nam kolejną swoją historię, tym razem za pomocą komiksu, który ma zostać wydany przez Dark Horse Comics.

„To wiktoriański thriller o pokornej pokojówce, która jest pokarmem dla ciemności – ale zamiast umierać, powraca do świata z wiedzą, mocą i wściekłością, której nie może ani zaprzeczyć ani kontrolować.” – powiedział Whedon w wywiadzie dla EW.

Właściwie to Whedon ma już pewne doświadczenie z komiksami. Dla Dark Horse napisał kilka komiksów o Buffy, a dla Marvel Comics w 2004 roku reorganizował „Astonishing X-Men”. Porzucił pracę nad komiksami na rzecz reżyserowania filmu „Avengers” i tworzenie trzeciego sezonu „The Agents of S.H.I.E.L.D.”, który pojawi się już tej jesieni.

Najnowszy komiks nie ma jeszcze daty premiery, ani nawet przypisanego artysty. Obrazek, który widzicie poniżej został stworzony przez Juliana Totino Tedesco, ale to nie on będzie rysował serię złożoną z 6 części.

twist whedon2