Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Kiedy ten Gołkowski?

Z wielu przesłanek wynika, że 24 kwietnia, czyli można spodziewać się ciekawego eventu związanego z premierą podczas Pyrkonu. Mowa o nadchodzącej książce “Świątynia na bagnach” Michała Gołkowskiego.

Książka to trzeci tom cyklu “Siedmioksiąg Grzechu”, otwierającego w dodatku wewnętrzną trylogię “Bramy ze złota”, która będzie kontynuowana w trzecim bądź czwartym kwartale bieżącego roku książką “Złote miasto” i  “Zmierzchem bogów” w 2020. Z kolei “Świątynia na bagnach” ma być mocno osadzona w folklorze słowiańskim.

O fabule

Rzucony wyrokiem kapryśnych bogów poza granice znanego sobie świata, Zahred tkwi pośród trzęsawisk i moczarów.

Nawet jego klątwa nie działa tu tak, jak powinna. Los splata ścieżki śmiertelnych tak, że odnajduje go tam – zawieszonego pomiędzy życiem a śmiercią– młody, niewinny chłopiec. Co może stać się z umysłem dziecka, widzącego na własne oczy, że nie wszystko na świecie poddane jest tym samym prawom? Co stanie się, kiedy zwyczaj zamieni się w obrządek, a nawyk stanie się świętym rytuałem?

Poznaj opowieść o zaufaniu i zdradzie, miłości i nienawiści oraz o zaślepieniu przekonaniami.
Opowieść o przelanej krwi, którą zmyć można tylko następną krwią. O bogu-człowieku, uwięzionym w pozłacanej klatce gmachu wzniesionego ku jego czci.

Z mętnej, czarnej wody wyłania się świątynia na bagnach.