Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Kolejna pozycja w serii Blizzard Legends

Po blisko 15 latach “Ostatni Strażnik pióra Jeffa Grubba powraca do księgarń. Na polskim rynku i wśród fanów “Warcrafta” to książka legenda, jeden z białych kruków, o któreg”osiły rzesze poszukiwaczy literatury. Teraz za sprawą wydawnictwa Insignis i serii “Blizzard Legends” w końcu macie okazję dołączyć do swoich kolekcji upragniony i długo wyczekiwany tytuł.

“Ostatni Strażnik” to wyjątkowa pozycja dla fanów uniwersum. Wypełnia ona lukę w wydarzeniach między “Narodzinami hordy” a “Falami ciemności”. Stała się również podstawą do opracowania nowej wersji historii na potrzeby filmowego uniwersum “Warcraft the movie: Początek”. Jeśli jesteście ciekawi, jak bardzo Blizzard zmienił przygody Khadgara i Medivha sięgnijcie po “Ostatniego Strażnika”!

Wichrogród to jedno ze wspaniałych ludzkich królestw, ufundowane ponad 1200 lat temu przez potomków Thoradina, pierwszego króla ludzi. Wysunięte najdalej na południe i odizolowane od reszty państw przez wieki wychodziło zwycięsko z konfrontacji z dzikimi istotami zamieszkującymi kontynent. Ani armie trolli, ani watahy gnoli czy silne i surowe wiatry, od których Wichrogród wziął swoją nazwę, nie były w stanie sforsować grubych murów twierdzy. Jednak nowe zagrożenie, z którym przyszło się zmierzyć Llane’owi Wrynnowi, światłemu i sprawiedliwemu królowi Wichrogrodu, może się okazać bardziej zabójcze niż wszystkie poprzednie niebezpieczeństwa razem wzięte! Jedyna nadzieja w tajemniczym i ekscentrycznym Medivhie – Strażniku Tirisfal – najpotężniejszym magu całego Azeroth, na którego barkach spoczywa los całego świata.

Od lat najznamienitsze umysły magicznego półświatka dążyły najwymyślniejszymi sposobami do uszczknięcia choćby odrobiny z niezliczonych tajemnic, jakie Strażnik zgromadził w wieży Karazhan na nieprzyjaznej Przełęczy Wichrowej Zguby. Chociaż mag sukcesywnie odrzucał prośby o przyjęcie kolejnych czeladników, widząc w nich nie tyle domniemanych spadkobierców mocy Tirisfalen co raczej szpiegów żądnych jego sekretów, po latach zgodził się przyjąć w swojej samotni młodego czarodzieja z Dalaranu, Khadgara. Wkrótce młodzieniec będzie musiał się zmierzyć nie tylko z chaotyczną i dziką magią Karazhanu, ale też z równie nieprzewidywalnym i nie mniej niebezpiecznym charakterem jej pana…


Źródło: insignis.pl