Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Koniec uniwersum Marvela?

Wygląda na to, że w maju pożegnamy stworzone przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego uniwersum Marvela, budowane od lat 60tych poprzedniego stulecia.

Jak dowiedzieliśmy się z konferencji Axela Alonso i Toma Brevoorta, majowy crossover Secret Wars będzie czymś znacznie większym niż początkowo zakładaliśmy – w jego trakcie zderzą się ze sobą dwa uniwersa, główne (Earth 616) i Ultimate (Earth 1610). W wyniku tego zdarzenia powstanie nowy świat, Battleworld, w którego skład wejdą fragmenty wszystkich uniwersów, kiedykolwiek stworzonych przez autorów piszących dla Marvela, także tych niekanonicznych!

W trakcie wydarzeń toczących się w Battleworld wykuje się prawdopodobnie nowy kanon Marvela, jednak wciąż nie wiemy, czy kiedy opadnie bitewny kurz, herosi będą pamiętać swoje żywoty w innych uniwersach.

Biorąc pod uwagę działania Marvela związane z komiksami do których prawa do ekranizacji posiadają inne wytwórnie, fani X-Menów raczej nie mają się z czego cieszyć…

Cóż, przynajmniej nikt nie będzie mógł narzekać, że w komiksach Marvela kolejny rok z rzędu nic się nie zmieniło na większą skalę.