Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Kościotrzep do kupienia

Już jest Kościotrzep Cherie Priest wydany przez Książnicę.

Podczas wojny secesyjnej zachęceni pogłoskami o złocie przybysze z całego świata tłumnie ściągnęli na wybrzeże Pacyfiku. Pragnący stanąć do wyścigu Rosjanie zlecili Leviticusowi Blue stworzenie machiny, która mogłaby eksploatować złoża pod lodami Alaski. Tak powstała Niesamowita Machina Wydobywcza doktora Blue, nazwana później Kościotrzepem.

Już przy pierwszej próbie urządzenie wymyka się spod kontroli i niszczy część Seattle, odsłaniając podziemną żyłę śmiercionośnego gazu, który zmienia każdą istotę w zombie. Wokół toksycznego miasta staje mur. Szesnaście lat po katastrofie, syn szalonego wynalazcy, Ezekiel, pragnie odkryć prawdę o swoim ojcu i zmyć plamę z jego honoru. Udaje się do zakazanej części miasta, gdzie na każdym rogu czai się niebezpieczeństwo. W ślad za nim podąża przerażona matka. Żadne z nich nie przypuszcza nawet, że ta ryzykowna eskapada zmieni bieg historii.

Cherie Priest urodziła się na Florydzie. W 1975 roku. zadebiutowała serią Eden Moore, na którą składają się opowieści o duchach z nurtu „southern gothic” (amerykański podgatunek powieści gotyckiej, akcja rozgrywa się wyłącznie na południu Stanów Zjednoczonych). Popularność przyniósł jej Kościotrzep, zdobywca nagrody Locus za najlepszą powieść fantastyczną, nominowany także do nagród Nebula i Hugo. Cherie Priest mieszka obecnie w Seattle.

Autor: Cherie Priest

Tytuł: Kościotrzep

Wydawnictwo: Książnica

Tłumacz: Robert J. Szmidt

Format: 155×230

Liczba stron: 350

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Cena: 35,00