Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Książki Mass Effect: Andromeda mają być dziełem utalentowanych pisarzy

BioWare, deweloper gier z serii “Mass Effect”, odniósł się do książek “Mass Effect: Andromeda”, których nadejście niedawno zapowiedziano. Seria opowie o wydarzeniach po głównej trylogii, ale przed “Andromedą”, która pojawi się w przyszłym roku. Na stronie poszerzającej uniwersum Mass Effecta, BioWare wyjaśniło, że książki dały studiu możliwość rozwinięcia świata Mass Effecta i zaprezentowanie nowych historii spoza gier.

Studio nie zdradziło większych szczegółów dotyczących historii, w tym kto zajmie się serią, czy kiedy się ona pojawi, ale zdradzono, że nad projektem pracuje grupa bardzo utalentowanych pisarzy, którzy podarują fanom nowe, ekscytujące historie.

Ostatecznie mają powstać 4 części noweli, a pierwsza z nich ma nosić tytuł “Mass Effect Andromeda: Initiation” i pojawić się w sierpniu 2016 roku.

Pracuje nad nią N.K. Jemisin. Finałową książkę natomiast ma napisać Mac Walters, a pojawi się ona w marcu 2018. Nie wiadomo, kto napisze drugą i trzecią książkę, ale ich premiery zapowiedziane są na marzec i wrzesień 2017.

Gra “Andromeda” ma zadebiutować w przyszłym roku.